• Dane w QR Code

    Qr Code zawiera w sobie informacje w obu wymiarach (pionowo i poziomo) podczas gdy zwykły kod kreskowy tylko w jednym kierunku (poziomo). Qr Code zawiera w sobie znacznie dużo więcej informacji niż zwykły kod kreskowy. 

  • Wielkość znaku

    Ponieważ QR Code zawiera informacje w obuwymiarach jest on w stanie zakodować tą samą ilość informacji na 10 razy mniejszej powierzchni niż tradycyjny kod kreskowy.

  • Korekcja błędów

    Qr Code ma zdolność korekcji błędów.Dane mogą być odzyskane nawet jeśli znak jest częściowo zabrudzony lub uszkodzony. Korekcja błędów została zaimplementowana przez dodanie Algorytmu Reed-Solomon do oryginalnych danych. Zdolność do odzyskiwania danych zależy od ilości danych do poprawienia. Algorytm Reed-Solomon jest matematyczną metodą korekcji błędów używaną np w muzyce, CD itp.Oryginalnie metoda ta została opracowana na potrzeby komunikacji z satelitami i sondami planetarnymi.

  • Ilość danych QR Code

    Qr Code pozwala zakodować do 7089 znaków numerycznych, 4296 alfanumerycznych, 1817 znaków Kanji albo 2953 ośmiobitowych danych binarnych (bajtów).

  • Budowa QR Code

    Budowa modułowa QR Code to nic innego jak ilość kwadracików (czarnych lub białych) mieszczących się w pionie .Najmniejsza Version 1 to 21 modułów następna Version 2 to juz 25 modułów .Skok między Version odbywa sie co 4 moduły(kwadraciki).Największy rozmiar to Version 40 gdzie jest 177 modułów.Im większy Version tym więcej informacji można zmieścić w QR Code.

  • Strefa ciszy

    Znak QR Code wymaga tzw "strefę ciszy" co znaczy tylko że powinien być czysty margines o szerokości 4 modułów.

  • Detekcja pozycji

    Znak QR Code można odczytać pod każdym kątem dzieki wzorcom pozycji detekcji które znajdują się w 3 rogach znaku QR Code.